Autor Wątek: Regulamin Forum CR-V Team  (Przeczytany 31352 razy)

Offline Rosiniak

 • Administrator
 • *
 • Wiadomości: 1879
 • Reputacja użytkownika forum +10/-2
 • Everybody lies...
  • metryka
 • Marka: HONDA CR-V 1 gen.
 • Garaż: Pisz
 • Silnik: B20V
 • Rok prod.: 1999
 • poj. cm3: 1987
 • Moc KM: 200
 • Paliwo: Pb+LPG
 • Skrzynia biegów: manualna
 • Rodzaj napędu: AWD
Odp: Regulamin ostatnia modyfikacja 20-10-2015
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 20:14:45 »
Aktualizacja 20-10-2015r.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2015, 11:35:36 wysłana przez Querk »

admin

 • Gość
Regulamin Forum CR-V Team
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień, 2014, 13:41:56 »
§1. Postanowienia ogólne

1. Rejestrując się na Forum zgadzasz się na poniższe warunki regulaminu.
2. Podstawowym dokumentem regulującym zachowanie w tym miejscu jest Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie kontaktów międzyludzkich, interakcji oraz swobód wyznaniowych, wolnościowych, religijnych, a przede wszystkim w kwestii prawa do własnego zdania (http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm a językiem obowiązującym na forum jest język Polski.
3. Korzystanie z Forum nie jest prawem przysługującym każdemu, lecz przywilejem, który można utracić, szczególnie w wypadku łamania prawa lub niestosowania się do poleceń administratorów lub moderatorów.
4. Administrator Forum może zmienić niniejszy Regulamin lub regulaminy działów w każdej chwili. Jeśli nie określono inaczej, zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
5. Decyzje w sprawach porządkowych podejmuje Administracja. Użytkownik ma możliwość złożenia zażalenia.
6. Osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Forum, tj. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo usuwać/zmieniać treści niezgodne z regulaminem bez powiadomienia, bądź dopisując jakąś uwagę do postu.
7. Rejestracja i korzystanie z CRV-TEAM PL jest zupełnie bezpłatne.
§ 2. Profil

1. Nazwa użytkownika (tzw. nickname) nie może być niezrozumiałym zwitkiem liter np. KKgvEUiqsf. Tego typu konta będą  traktowane, jako Spam i w konsekwencji usuwane bez ostrzeżenia.

2. Awatary, jak i podpisy, które zostaną uznane przez grupę moderującą za obraźliwe lub niewłaściwe zostaną usunięte, a właściciel danego awatara zostanie poproszony o ustawienie innego, przy kolejnym ustawieniu złośliwego podpisu lub awatara, Administrator forum pozbawi użytkownika możliwości wyświetlania awatara.
3. Profil użytkownika, bez względu na przyjęty format, musi zawierać, informację na temat samochodu(ów) użytkownika: model, rok produkcji, typ/rodzaj silnika.
§3. Zawartość forum

1. Każdy rejestrujący się na forum www.crv-team.pl pierwsze kroki powinien rozpocząć od tematu ==> „PRZYWITALNIA”  oraz UZUPEŁNIĆ PROFIL FORUM.

2. Każdy użytkownik powinien mieć napisany przynajmniej 1 (jeden) post w okresie 30 dni od daty aktywacji konta oraz w okresie 90 dni licząc od  ostatniego swojego posta. W przypadku nie spełnienia tych warunków konto użytkownika może zostać usunięte z bazy danych.

3. Na Forum nie wolno zamieszczać treści naruszających obowiązujące prawo lub dobro innych osób, wzywających do nienawiści, propagujących rasizm, łamiących ogólnie pojęcie zasad dobrej kultury. Zakazane jest w szczególności zamieszczanie treści mogących budzić odrazę, niesmak, silny strach, w tym materiałów erotycznych i pornograficznych.
4. Nie wolno używać słów uznanych za wulgarne przez Słownik Języka Polskiego PWN.

5. Nie wolno posiadać ani używać (korzystać z) więcej niż jednego konta na Forum. Dotyczy to także kont założonych po zablokowaniu (zbanowaniu) poprzednich (to znaczy, że konto zablokowane także uznaje się za konto danej osoby).
6. Pisanie postów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę" i inne przejawy nabijania licznika postów nie są mile widziane. Wypowiedzi nie wnoszące nic do pierwotnego tematu będą usuwane.
7. Nadużywanie znaków typu ! ? i pisanie slangiem internetowym będzie skutkowało usunięciem postu.
8. Nie formatuj niepotrzebnie czcionki (nie pisz czcionką powiększoną, nie koloruj). Wyróżniamy tylko pewne istotne i kluczowe słowa a nie cały tekst.
9. Nie pisz WIELKIMI literami. WIELKIE litery krzyczą!10. Posty nie na temat, będą przenoszone do działu "Hyde-Park" lub kasowane. O tym, co stało się z postem, moderator poinformuje autora przez PW lub umieści informacje w danym temacie. Jeżeli twój post - temat "zaginął" poszukaj go w dziale Hyde-Park.11. Nie wyciągaj tematów sprzed paru miesięcy tylko po to, aby dodać jedną nie wnoszącą nic do tematu wypowiedź.
12. Zakładając nowy wątek, nadawaj mu taki tytuł, by dawał obraz zawartości i pojęcie o tym, czego można się spodziewać po temacie. Nie twórz pytań typu "Czy wiecie?", "Mam problem" itp.
13. Na Forum:
 • - nie obrażamy innych osób
 • - nie wyśmiewamy niewiedzy czy braku doświadczenia innych
 • - nie podszywamy się pod innych
 • - nie prowokujemy kłótni, a prywatne spory załatwiamy TYLKO przez PW
 • - nie nakłaniamy do łamania regulaminu
14. Nie wolno oskarżać innych użytkowników, w tym administrację Forum o łamanie regulaminu lub innych praw, jeśli jednocześnie nie podaje się dowodów potwierdzających prawdziwość wysuwanych oskarżeń.
15. Forum CRV-TEAM nie odpowiada za zdjęcia oraz tematy użytkowników, którzy odeszli sami z forum, jak i tych, którzy zostali z niego wydaleni. Jednocześnie informujemy, że administracja forum nie ma w obowiązku zasłaniania tablic rejestracyjnych na zdjęciach pojazdów umieszczanych w materiałach foto i video na forum.
16. Uczestnictwo w Zlotach/Spotach uważa się za równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację w internecie swojego wizerunku, wizerunku swojego samochodu i numerów rejestracyjnych, oraz wykorzystanie ich w celach promocyjnych Forum, w tym również z wyrażeniem zgody na przesłanie materiałów multimedialnych ze zlotu partnerom oraz sponsorom w celu dalszej publikacji. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy - należy poinformować Organizatorów danej imprezy przed jej rozpoczęciem.
§4. Zakładanie tematów

1. Zanim założysz nowy temat, upewnij się, czy nie był on już poruszany wcześniej. Użyj w tym celu funkcji „Szukaj”.
2. Nowy temat powinien być umieszczony w najodpowiedniejszym dla niego dziale, zgodnym z zagadnieniem merytorycznym poruszanego problemu.
3. Określ jasno problem/zagadnienie tworząc nowy temat - poprawna nazwa tematu to gwarancja na szybkie wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez użytkowników.
4. W jednym temacie poruszaj tylko jeden problem. Ułatwi to odpowiedź i odszukanie rozwiązania innym.
§5. Ostrzeżenia

1. Ostrzeżenie grozi użytkownikowi za:
 • ewidentne naruszenie regulaminu
 • kilkukrotne poruszanie problemów, które były wielokrotnie rozwiązywane
 • nadużywanie wulgaryzmów
 • arogancję i obrażanie innych forumowiczów
 • nabijanie postów w tym nagminne pisanie posta jednego po drugim
 • dublowanie tych samych postów w różnych tematach
 • wszelkie naruszenia dobrych obyczajów brak szacunku do innych  oraz zachowania aspołeczne i brak kultury w wypowiedziach
2. Administratorzy, moderatorzy i wszyscy użytkownicy nie są stronami w konflikcie wszelkie osobiste wycieczki należy wyjaśniać przez PW. Administracja może dać obu stronom konfliktu po banie 1-7dni na ochłonięcie i przemyślenie bez rozstrzygania, kto jest winny.  Tłumaczenie w rodzaju "byłem pijany, najarany, miałam PMS itd., gdy pisałem/am tego posta…" nie będzie akceptowane.
3. Szczególnie drastyczne zachowania naruszające regulamin i/lub dobre obyczaje zostaną ukarane trwałym zbanowaniem użytkownika.
4. Zdjęcia wstawiane na forum z zew. źródłem powinny być, jeśli istnieje taka możliwość wstawiane w postaci podlinkowanych miniaturek.
5. Posty traktujące o piractwie, naruszające prawa autorskie, wskazujące do stron w tej tematyce są usuwane bez powiadomienia.
6. Zabrania się pisania o czynach niezgodnych z prawem naszego kraju, o sposobach omijania przepisów oraz popierania takich czynów.

Regulamin został zatwierdzony przez Administrację i stanowi podstawę obowiązujących na forum zasad!

Załącznik do regulaminu:
Ścieżka zażaleń, czyli co użytkownik niesłusznie ukarany może zrobić:
1.Napisać prywatną wiadomość (PW) do moderatora, który go ukarał. Moderator jeszcze raz, dokładnie rozpatruje daną sprawę i odpisuje (zawsze) ukaranemu użytkownikowi.

 W przypadku pozytywnego rozpatrzenia skargi, anuluje karę/ostrzeżenie.
2.Jeśli Moderator podtrzyma decyzję, to skarga trafia bezpośrednio do administratorów Forum przez PW. Należy jednak pamiętać, że jest bardzo mało prawdopodobne, żeby moderator  mylił się w kwestii nałożonej kary i bez dobrej argumentacji nie ma sensu tracić czasu (swojego i administratorów) na ten krok.
 Ważne jest, aby trzymać się kolejności powyższych punktów, tj. nie odwoływać się do administratora przed odwołaniem się do Moderatora.
 
 
 Ver. 1.5

 
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2018, 14:38:06 wysłana przez knopper »