Warto kupic ? - Diagnostyka OBD2

Autor Wątek: Warto kupic ? - Diagnostyka OBD2  (Przeczytany 9039 razy)

r50zyry5

• Gość
Odp: Warto kupic ? - Diagnostyka OBD2
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień, 2014, 02:33:44 »
  • Publish
  • Kupiłem to ustrojstwo z allegro z normalnym czasem dostarczenia.

Na płatnym torqu z ECU łączy się po około 4-5 sekundach, ładnie kasuje błędy.

Szerokości
    r50zyry5

Kaz

• Gość
    « Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec, 2015, 12:04:48 »
  • Publish
  • Chetnie odswieze temat. Poniewaz linki wygasly, wiec jaki polecacie skanery i program do niego?

Offline Querk

• Administrator
    • Super użytkownik
    • *
    • Wysłanych wiadomości: 1989
    • Reputacja użytkownika forum +12/-0
      • metryka
    • Marka: HONDA CR-V 2 gen.
    • Garaż: Żory
    • Rok prod.: 2006
    • poj. cm3: 2204
    • Moc KM: 140
    • Paliwo: ON
    • Skrzynia biegów: manualna
    • Rodzaj napędu: AWD
    « Odpowiedź #17 dnia: 03 Marzec, 2015, 13:18:52 »
  • Publish
  • tu jest aplikacja

a takie urządzenie ja mam i polecam:

Zapraszam do diagnostyki na każdym Zlocie, spocie ...
    « Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2015, 13:26:28 wysłana przez querk »

Kaz

• Gość
    « Odpowiedź #18 dnia: 04 Marzec, 2015, 00:45:21 »
  • Publish

• Zapraszam do diagnostyki na każdym Zlocie, spocie ...
    podziekowa
    Chetnie, ale moge sie nie doczekac.... Wiec sobie sprawie takie gadzecik :D

kamil03

• Gość
    « Odpowiedź #19 dnia: 04 Marzec, 2015, 20:06:46 »
  • Publish
  • querk powiedz mi da się tym sprzętem coś zdziałać czy tylko odczytuje i kasuje błędy. Da sie podglądać parametry na bieżąco ? Testy podzespołów itp?

Offline miras

• Global Moderator
    • Super użytkownik
    • *
    • Wysłanych wiadomości: 2990
    • Reputacja użytkownika forum +15/-4
      • metryka
    • Marka: Mam inne auto
    • Garaż: Stanisławice
    • Rok prod.: 2002
    • poj. cm3: 2400
    • Moc KM: 170+
    • Paliwo: Pb
    • Skrzynia biegów: automat
    • Rodzaj napędu: przedni
    • Marka*: Volvo S 60 2.4 AT
    « Odpowiedź #20 dnia: 04 Marzec, 2015, 20:11:06 »
  • Publish
  • Przyjedź na spota to przetestujesz  ;D ;)

Offline Querk

• Administrator
    • Super użytkownik
    • *
    • Wysłanych wiadomości: 1989
    • Reputacja użytkownika forum +12/-0
      • metryka
    • Marka: HONDA CR-V 2 gen.
    • Garaż: Żory
    • Rok prod.: 2006
    • poj. cm3: 2204
    • Moc KM: 140
    • Paliwo: ON
    • Skrzynia biegów: manualna
    • Rodzaj napędu: AWD
    « Odpowiedź #21 dnia: 06 Marzec, 2015, 21:23:53 »
  • Publish
  • querk powiedz mi da się tym sprzętem coś zdziałać czy tylko odczytuje i kasuje błędy. Da się podglądać parametry na bieżąco ? Testy podzespołów itp?

Da się podglądać działanie poszczególnych parametrów, czujników na bieżąco pod warunkiem, że te czujniki (bo raczej większość parametrów zczytuje się poprzez czujniki) są aktywne/ widoczne.

Pozycja pedału gazu
    moment obrotowy
    obroty
    moc przekazywana na koła
    temp oleju
    przyspieszenia
    napięcie akumulatora
    wychyłomierz
    temp filtra cząstek stałych i wiele wiele innych w mojej wersji programu.

Oczywiście nie wszystkie parametry pozwala zczytać akurat moja Honda, ale jakieś główniejsze owszem.

Kaz

• Gość
    « Odpowiedź #22 dnia: 24 Marzec, 2015, 21:35:28 »
  • Publish
  • obalcie MIT:
    Czy to prawda ze podłączając do kompa Honde w ASO, nie wypisze jaka jest usterka i tylko pokaze kody błędów? Takie słyszałem opinie.Na przykład w  passatach po podłączeniu, nawet wypisuje w ktorym miejscu jest  problem lub co jest uszkodzone.

Co do tej zabawki.
    To tylko gazdzet ktory po części pomoze. pokazuje błędy kodowo.Tak wiec przyczyny sam szukasz, po sznurku dochodzisz do kłębka.
    Jedyny PLUS, ze po znalezieniu przyczyny i naprawieniu, mozna skasować błąd. W ten sposób zaoszczędzisz na paliwie i podpięciu do kompa u mechanika.

Offline miras

• Global Moderator
    • Super użytkownik
    • *
      • metryka
    « Odpowiedź #23 dnia: 24 Marzec, 2015, 22:03:11 »
  • Publish
  • Wiesz w VW też nie masz napisane wymień "czujnik ABS " i będzie ok , tylko zły odczyt z czujnika ABS możliwa awaria czujnika lub brak komunikacji z czujnikiem , więc nie wiesz czy jest czujnik zepsuty , czy koronka ABS-u krzywa , czy kabelek po drodze zerwany a  może tylko bezpiecznik spalony.
    Ten ABS to oczywiście tylko luźny przykład, ale nie wierz w to że jakikolwiek komputer rozwiąże problem , zawsze jest po nitce do kłębka.

Do wyjaśniania błędów odczytanych z czytnika OBD2 polecam program Autodata , gdzie są opisane  dość dokładnie kody błędów i możliwe przyczyny ich wystąpienia i wiele,wiele cennych informacji dotyczących dużej ilości samochodów.

Kaz

• Gość
    « Odpowiedź #24 dnia: 24 Marzec, 2015, 22:32:06 »
  • Publish
  • Słyszałem ze w VW jest bardziej czytelniej i szczegółowiej opisany problem.Jakby bylo wiecej błędów. Dlatego zastanawia mnie czy to MIT, ze w Hondzie sa to blendy ogolne.

Offline miras

• Global Moderator
    • Super użytkownik
    • *
      • metryka
    « Odpowiedź #25 dnia: 25 Marzec, 2015, 07:01:46 »
  • Publish
  • Wszystko zależy od tego jakiego komputera uzyjesz, u nas w serwisie mamy kilka komputerów z czego najbardziej szczegółowy opisuje błąd w sposób jaki podałem Ci w poprzednim poscie . Reszta odczytuje kod błedu i trzeba go "tłumaczyć" właśnie w Autodacie,  nie wiem jakie programy mają w ASO Hondy ale wątpię żeby mieli jakieś lipne komputerki .
    Zgodze się z Tobą że do samochodów grupy VAG jest najwięcej dostępnych programów typu VAG Com czy późniejszy VCDS  , które mają duże możliwości diagnostyczne i można w nich zmieniać ustawienia sterowników ale można nimi sporo rzeczy zepsuć w samochodzie. Ogólnie do samochodów które się psują na potęgę to musi być porządne zaplecze diagnostyczne ;)

Kaz

• Gość
    « Odpowiedź #26 dnia: 25 Marzec, 2015, 11:10:41 »
  • Publish
  • "Ogólnie do samochodów które się psują na potęgę to musi być porządne zaplecze diagnostyczne" dobre :D ale Paska czy golfa do tego grona raczej bym nie przyłączał.
    Zgoda czyli wracając do mitu.
    Jest to prawda,ze auta typu VAG, maja bardziej dokladna i rozbudowana mapę błędów.

kamil03

• Gość
    « Odpowiedź #27 dnia: 25 Marzec, 2015, 19:34:55 »
  • Publish
  • Wszystko zależy od auta i oczywiście sprzętu którym działamy . W robocie działam autocomem i dodatkowo sprzętem do grupy vag. Np jeśli chodzi o autocoma to dość dobrze radzi sobie z vagiem i oplem, gorzej peugeot a honda to strasznie słabo . Jakby podpiąć serwisówke hondy to można zrobić wszystko. Poza tym jest wiele starszych aut które same w sobie mają ubogi system diagnozowania. Dam przykład ducato 2008r na naszym sprzęcie wychodzi błąd przepływki egr i sondy auto nie jedzie i brak mocy . Po takim odczycie cięzko coś znaleść . Telefon do znajomego elektryka i gość wpada z kts (kto w branży to wie co to za sprzęt) wpada i już coś wiadomo wiecej. błędy bardziej czytelne  nie ogólnikowe . Powiedzmy w oplu autocomem moge sobie wiele podzespołó wysterować czy podejrzec ich działanie. Też obecnie poszukuje czegoś fajnego do hondy ale w rozsądnych pieniądzach . Coś wiecej niż tylko prędkość silnika błędy i temperatura. Ogólnie to można długo pisać

Offline miras

• Global Moderator
    • Super użytkownik
    • *
      • metryka
    « Odpowiedź #28 dnia: 25 Marzec, 2015, 20:12:02 »
  • Publish
  • W pracy mam do dyspozycji dwa KTS-y "mały" taki samowystarczalny i "duży" którego podpinamy do lapka , możliwości takiego sprzętu są wielkie , ale nie zapominajmy o kosztach takiego sprzętu. Zgodzę się że Hondę słabo czytają , ale tester stworzony do diagnozowania Hond i innych Japońców radzi sobie ze swoimi zadaniami dobrze.
    Do nowszych samochodów typu BMW f10 i nowsze mamy urządzenie specjalne do tych sprzętów , podobnie jak program do testowania całej "francuzczyzny"  :o nic innego nie ogarnia tylko Francuzy.
    Od kilku tygodni mamy też skaner Maxi Diag taki jak tu http://viaken.pl/pl/reczne-skanery-diagnostyczne/skaner-diagnostyczny-maxidiag-pro-md801-adaptery-nowosc.html, ale z programem do roku 2013 i jest bardzo szybki i dokładny.

Wracając do tego że nie każdy tester dobrze zeskanuje Hondę to się zgodzę , ale podobnie jest niestety z mechanikami też nie każdy ogarnie Hondzinę jak należy.

Kończmy to OT , bo temat nie dotyczy warsztatowych skanerów tylko tester OBD 2 który w dalszym ciągu polecam, bo w tej cenie to nawet nie podepniecie samochodu  do porządnego kompa :P

kamil03

• Gość
    « Odpowiedź #29 dnia: 25 Marzec, 2015, 20:17:33 »
  • Publish
  • ja mam vaga cos w typie tego Maxi Diaga. Szybkość tych urządzen to zaleta . Jak nie chce mi sie kompa odpalac tylko na szybko cos sprawdzić . Ale ogólnie nie lubie pracować na takich małych ekranikach :) Miras a masz jakąś opinie o takim V-Scan DS904 PL? jest dostepny w viakenie

Facebook Comments